חיפוש

משנים הרגלים

מספיק כבר עם הטיולים הצפויים האלה. בכל פעם שאנחנו מתחילים לחפש יעד לטיול הבא, תמיד אוטומטית אנחנו הולכים על אותן המדינות – ספרד, הונגריה, צ'כיה.

בואו נעצור את זה! דווקא עכשיו, כאשר התיירים עוד לא נוהרים בהמוניהם לכל יעד אפשרי באירופה, נתחכם קצת כמו שאנחנו יודעים ונחליט לבקר ביעדים מפתיעים קצת יותר?

מרגישים שהגיע הזמן להעז? אנחנו איתכם לאורך כל הדרך. טוב, לאן נוסעים הפעם? אולי דנמרק? לא. סן מרינו? רעיון נחמד, אבל. בכל זאת החלטנו לא לשים את כל הביצים בסל אחד ולקחת אותכם ליעד אחד מוכר ויעד אחר שרק צובר תאוצה. יכולים לנחש לאן? לא?

טוב, מספיק עם המתח הזה כבר, אנחנו נגלה לכם. דאבלין, אמסטרדם – שלום לכם.

 

הממלכה המאוחדת

זה לא סוד, הישראלים גילו את לונדון לפני כמה שנים ומאז ממש, ממש אוהבים, לא, אוהבים זה אפילו לא חזק מספיק, מעט אובססיביים כלפיה.

ולמה שלא נהיה? הכל ברור, לא צריך לחפש תרגום לכל מילה, גם אם אין לנו בגרות מלאה באנגלית (אנחנו מקווים שיש, כי שפות זה נכס גדול אחרי הכל), אנחנו מבינים הכל, מבינים אותנו, הרחובות יפים, יש שפע של פארקים, אתרים היסטוריים ומקומות לעשות בהם שופינג. האח, גן עדן.

אבל ההמלכה המאוחדת, כשמה כן היא, מאחדת בתוכה מספר מדינות. את זה אתם בטח יודעים. ביקרתן בהן? סביר להניח שלא. בואו נתקן את העניין.

 

נחתנו בעיר בירה של אנגליה והגענו ל

לדבלין. ברוכים הבאים לבירת אירלנד. נכון, הכל שונה פה מאנגליה המוכרת? ובכן, הסיבה היא כי לאירלנד יש אופי משל עצמה והיה לה מאוד חשוב לשמר אותו.

במשך מאות שנים, דבלין נלחמה על עצמאותה ו"הציקה" קשות לאנגליה. כרגע, זה כבר מאחוריהן.

 

מה יש פה?

קצת היסטוריה

קולג' מפורסם, שנבנה במאה ה – 16 ולא נופל מאוקספורד המפורסם והמוכר בכל העולם. גם כתיירים תוכלו לקפוץ לביקור ולראות במה מדובר. יודעים מה עוד מחכה לכם אם תבואו לבקר? פרט לכל ההיסטוריה והיופי שנגלה לנגד עינינו, נוכל למצוא פה גם ספר עתיק, כל כך עתיק שהוא מעוטר בסמלים קלטיים עתיקים ונשמר בספריה של הקולג'. היסטוריית העולם במיטבה.

 

קצת מלוכה

ארמון דבלין, שמציג לנו את ההשפעות הארכיטקטורה של ימי הביניים. לא משהו שרואים בהרבה מקומות בעולם.

 

קצת קניות

גרפתון סטריט, רחוב המרכזי, שפרט לכל החנויות ובתי הקפה שבוודאות ימשכו את התיירים, גם מאפשר לנו הצצה על כמה מבנים היסטוריים במיוחד. עובדה מעניינת נוספת על הרחוב, היא שהוא מככב ברשימת הרחובות היקרים בעולם, לרכישת נכסים. אם בדיוק הרהרתם איפה כדאי להשקיע.

 

קצת חיי לילה

לא הגעתם לדבלין בשביל להישאר פיכחים לחלוטין כל הזמן. אזור הטמפל – בר, הוא אזור שכשמו כן הוא, רחוב גדוש בברים. תמצאו פה כמה פאבים שנוסדו להם במאה ה – 12. כן, אחרי כמה כוסות שתייה, יהיה הרבה יותר קל להבין את הסיפור שלהם.

 

קצת טבע

פארק פניקס, שנוסד לצורכי ציד, כרגע פתוח לציבור הרחב והוא מקום חובה לביקור.

עכשיו נקפוץ לאמסטרדם בשביל לראות האם יש לנו מה עוד לחדש לכם עליה.

 

מדינת השפלה

קצת היסטוריה

הסיבה לשמה היא, ששטח גדול ממנה נמצא מתחת לגובה פני הים. אם זה לא נשמע מספיק מוזר, נגלה לכם שהקרקע הייתה צריכה לעבור תהליך של ייבוש, על מנת שיהיה אפשר בכלל לבנות עליה משהו. ובשביל לא לאפשר למים להחריב את כל מה שנבנה עליה, המציאו מערכת סכרים תת קרקעית מתוחכמת.

 

קצת מלוכה

משפחת מלוכה והארמון שלה, מחכים שתבקרו אותם. אנחנו לגמרי רציניים.

 

קצת קניות

שוק פתוח, Albert Cuyp Market, שבו תוכלו למצוא הכל מהכל – החל מגבינה ועד מנעולים לאופניים.

 

קצת חיי לילה

לא, אנחנו לא נציע לכם את אזור האורות האדומים. נלך על הצעה רומנטית של שיט לילי בתעלות הצרות של אמסטרדם. קסום לא פחות מוונציה.

 

קצת טבע

מנגנון של טחנת רוח הוא דבר מסקרן. קחו רכבת לעיירה בשם Zaanse – Schans  , שהיא ממש מוזיאון תחת כיפת השמיים ותראו איך הולנד של ימי הביניים הסתדרה לה עם הכנת הגבינה ועיצוב קבקבים הולנדיים מסורתיים..

נהר

 

 

באותו נושא
מזרקה
אז מה עושים עכשיו?

הנה אתם, שנייה אחרי שעברתם את ביקורת הדרכונים בנתב"ג, מחפשים במרץ מה ניתן לעשות ביעד שאליו אתם טסים. אולי, כי זו הפעם הראשונה שלכם שם

קרא עוד »
חותמת
אני רק שאלה

גם אתם שמעתם את החדשות – ב2023 לא נצטרך יותר ויזה לארצות הברית. אבל מה בנוגע לדובאי או למזרח הרחוק? לאחרונה הופיעו המון יעדים חדשים

קרא עוד »