חיפוש

5 דברים שאפשר לעשות עם תואר ראשון בחינוך

לימודי חינוך אינם מיועדים בהכרח לעבודה בהוראה במוסד חינוכי. ללימודי חינוך קיימות אופציות תעסוקה רבות, מה שמזמן אפשרויות קידום ותחומי עבודה רבים. במאמר הבא נפרט באילו מקצועות נוספים ניתן להשתלב בתחום החינוך לבעלות תואר ראשון, ואילו אופציות קיימות למתקדמות לתואר שני.

 

הדרכה

למי שמעוניין בעבודה עם סיפוק ואתגרים רבים, קיימות עבודות הדרכה רבות עם אוכלוסיות שונות. תואר בחינוך בהחלט יכול לקדם אתכם במשרה ולעזור לכם בעבודה. בין האוכלוסיות שעבודות ההדרכה בשבילן אלו ילדים ונוער בסיכון או ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים. דרישות הקבלה לעבודה מהסוג הזה הם לרוב תואר ראשון וניסיון בגלל המחסור הרב בכוח אדם בתפקיד הזה.

 

אבחון של ליקויי למידה וטיפול בהם

בלימודי תואר ראשון בחינוך ניתן לבחור במסלולי הכשרה שונים כמו גיל הרך, צרכים מיוחדים, ליקויי למידה ועוד. מי שתבחר במסלול ליקויי למידה למעשה יכולה להשתלב בעבודה כמאבחנת ליקויי למידה.

כיום ישנם תלמידים רבים אשר מאובחנים כבעלי ליקויי למידה בדרגות חומרה שונות מה שמצריך ביקוש לעבודה בתחום האבחון והטיפול. מי שתרצה להשתלב בתחום לטווח הרחוק תצטרך ללמוד לימודי תואר שני או לעבור קורסים נוספים על מנת להתמקצע בתחום ולהתקדם בו.

 

הדרכה וניהול של פרויקטים חינוכיים

עבודה מעניינת ומאתגרת עבור מסיימות תואר ראשון היא ניהול של פרויקטים בתחום החינוכי עבור בתי ספר, מוסדות, מתנסים, עיריות וארגונים חינוכיים. את ניהול הפרויקטים ניתן לשלב עם עבודת הוראה או עם עבודה נוספת בתחום בחינוך כך שיהיה נפח לשעות העבודה ולמשכורת.

 

שיעורים פרטיים

מורות רבות בעלות תואר בחינוך בוחרות שלא לעבוד במערכת החינוך ודווקא ללמד באופן פרטני. קיים ביקוש רב לשיעורים פרטיים במגוון מקצועות ובעלי תואר ראשון יכולים לגבות סכום גבוה פר שיעור.

מורה פרטית בוחרת האם לערוך את השיעור בבית התלמיד או בביתה, בוחרת את שעות העבודה ואחראית ללוח הזמנים של העבודה ועצמאותה. קיימים גם בתי ספר המספקים שיעורים פרטיים וניתן ליצור עמם שיתוף פעולה.

 

ייעוץ

עבודתה של יועצת חינוכי היא חשובה ומשמעותית במערכת החינוך ועל מנת לעבוד בה דרוש גם תואר שני בייעוץ חינוכי. עבודתה של היועצת החינוכית היא לשפר ולקדם את התפקוד הכולל הן של התלמידים והן של הצוות החינוכי במוסד. עבודת היועצת לא פשוטה ודורשת ארגון, מוטיבציה, יצירת קשר אישי עם התלמידים וחתירה לקידום של צוות המורים.

כפי שניתן להבין בתחום החינוך קיימות אופציות רבות החל מעבודות לבעלות תואר ראשון בלבד כמו מתן שיעורים פרטיים, ניהול פרויקטים חינוכיים, הדרכה ועוד. ולמי שתבחר להתקדם לתואר שני תקבל עוד יותר הזדמנויות בתחום הייעוץ ואבחון ליקויי למידה. תחום החינוך הוא רחב מאוד ובכל שנה קיימת התקדמות רבה ואופציות נוספות להתפתחות אישית ותעסוקתית.

תואר ראשון בחינוך

באותו נושא